Цей день в історії

24 вересня 1896 року народився Френсіс Скотт Фіцджеральд.

Сім’я його мала ірландське походження і належала до «верхнього середнього класу».

Перше оповідання Френсіс написав у 13 років.

Успіх і славу Фицджеральду приніс роман «По цей бік раю» (1920).
У 1922 побачив світ новий роман письменника «Прекрасні і прокляті».
1925 року був опублікований роман «Великий Гетсбі»

У 1934 році був надрукований новий роман Фіцджеральда «Ніч лагідна», але він вже не мав великого успіху.


______________________________________________________________________________



Міжнародний день захисту дітей 2018 | Збудовано в Тернополі

Міжнародний день захисту дітей — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


________________________________________________________________________

31 березня 1917 року у Києві було відкрито першу українську гімназію
У березні 1917 в Києві з метою організації українського шкільництва було створено Товариство шкільної освіти. Ще раніше за ініціативи І. М. Стешенка відбулася нарада українських педагогів, на якій обговорювалося питання про початок роботи для створення українських шкіл по всій Україні. На цій нараді було створено Педагогічні Комісії для різних шкільних предметів з метою опрацювання програм. Ні школи, ані університет не мали відповідних підручників, потрібних кадрів викладачів. Було вирішено відкрити поки що одну, Першу українську гімназію імені Т. Г. Шевченка.
Спочатку навчання відбувалося в другу зміну в приміщенні приватної жіночої гімназії А. В. Жекуліної (нині вул. Січових стрільців, 27, Київська середня школа № 138). Було відкрито тільки два підготовчі класи і три перші класи гімназії. Спільно навчались хлопці й дівчата. За один рік кількість учнів зросла з 80 до 174 осіб (108 хлопців і 66 дівчат). За соціальним станом це були діти селян (43 особи), інтелігенції (35 осіб), міщан (20 осіб), біженців (70 осіб). У жовтні 1917 р. замість першого директора П. І. Холодного (він зайнявся організацією українського шкільництва в державному масштабі) посаду директора Першої української гімназії обійняв В. Ф. Дурдуківський, викладаючи в ній українську мову та літературу.
З початком 1918/19 навчального року в гімназії навчалося вже понад 200 учнів.
У лютому 1921 р. в житті гімназії відбулися суттєві зміни. Радянською владою гімназію було перетворено в семирічну трудову школу імені Т. Шевченка. Зі шкільної програми було вилучено французьку мову, а курс німецької мови значно скоротився.

_______________________________

30 березня 1746 року народився Франсіско-Хосе де Гойя іспанський живописець і гравер 
Подивитись на один з його шедеврів можна в Луврі (не виходячи з дому) натиснувши на посилання    https://www.louvre.fr/en/oeuvre-notices/la-rina-en-la-venta-nueva



11 квітня  Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів




           11 квітня 1945 в'язні Бухенвальда (Buchenwald) підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахи фашистських катівень. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.
           Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
           За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів — громадяни Радянського Союзу. 
                                                                                 Інформація з http://calendate.com.ua/holiday/491









Бій під Кру́тами 
Бій, що відбувся 29 січня 1918  року  біля  залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».
Бій став важливою частиною української історичної пам'яті, а через заборону теми в радянський час і мало надійної інформації (серед головних джерел довгий час була праця Д. Дорошенка «Історія України. 1917—1923», написана 1930 року в Берліні, яка містить чимало перекручень) він обріс міфами, чимало з яких популярні й донині.
2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Похожее изображение

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Історія Брехні: Як і чому ми обманюємось? Чого слід навчити дітей